Домой Советы Как выбрать твердотопливный котел

Как выбрать твердотопливный котел

709
0

Твердотопливные котлыЯкщо у вас немає централізованого опалення то постає питання , як підтримувати в будинку або виробничому приміщенні комфортну температуру. Якщо ви вирішили використовувати водяне опалення , то вам необхідний котел , або як його ще називають бойлер (від англ. Boil — кип’ятити) . Твердопаливний котел є гідною альтернативою газовому , оскільки газопостачання періодично відключають , а тверде паливо можна запасти про запас. Так само експлуатація дров’яних або вугільних котлів значно дешевше , ніж електричних або дизельних бойлерів .

При виборі котли твердопаливні Львів та у другіх містах України , не залежно від марки — будь то Stropuva , ФБРЖ або Viadrus — слід звернути увагу на тип використовуваного палива , існують дров’яні , вугільні та універсальні котли .

Ще один не мало важливий параметр , на який слід звернути увагу, це ККД (коефіцієнт корисної дії) твердопаливного котла — чим він вищий , тим більше енергії отриманої з палива йде саме на нагрів води.

Але основним параметром при виборі бойлера є його потужність , яка вимірюється в кіловатах . Звичайно ідеальним було б перед покупкою твердопаливного котла замовити розрахунок у інженера — теплотехніка , але якщо такої можливості немає , то зазвичай приймають, що на 1 квадратний метр площі приміщення ( при висоті стелі до 3 -х метрів) витрачається 80-100 ват. Якщо за допомогою котла планується не тільки опалювати приміщення , але і підігрівати гарячу воду для господарсько -побутових потреб , то це значення збільшують як мінімум удвічі. Спроба використовувати котел на опалення більшої площі , ніж він розрахований призведе до його швидкого виходу з ладу. Так само не слід купувати потужний твердопаливний котел для опалення невеликого приміщення — паливо буде витрачатися не раціонально , воно буде згоряти не повністю і в димарі буде накопичуватися смола — конденсат , що призведе до зниження тяги і ще більшого погіршення його роботи.

Оскільки в літній період в більшій частині нашої країни немає потреби опалювати приміщення , то доцільно буде придбати два котла і влітку використовувати тільки один для нагріву води в системі гарячого водопостачання. Так само можна використовувати твердопаливний котел спільно з тепловим насосос або сонячним колектором.

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ